top of page

Duurzaamheid + MVO

Bij SD+P werken we elke dag aan een duurzame toekomst: voor onze opdrachtgevers, onze medewerkers en de wereld om ons heen. We nemen onze maatschappelijke verantwoordelijkheid serieus. Niet omdat het moet, maar omdat we geloven dat we als onderneming een wezenlijke bijdrage kunnen leveren, vandaag én in de toekomst. Dat doen we door duurzame keuzes te maken en initiatieven te ondersteunen die de wereld om ons heen beter maken. 

​​

Onze maatschappelijke inzet 

We dragen actief bij aan een betere samenleving. Sinds 2011 zijn we bedrijvenambassadeur van Oxfam Novib. Via het programma Ondernemers voor Ondernemers helpen we mensen in de armste landen met microkredieten, zodat zij een zelfstandig bestaan kunnen opbouwen voor zichzelf en hun kinderen. Daarnaast ondersteunen we lokale initiatieven en zetten we onze kennis belangeloos in voor projecten die maatschappelijke meerwaarde hebben. 

​

Duurzaamheid in onze bedrijfsvoering 

Duurzaamheid is verankerd in ons beleid volgens het People, Planet, Profit-principe.  â€‹Concreet betekent dit: 

  • Energie & materiaalgebruik: Bij de bouw van ons kantoor in Nieuw-Vennep kozen we voor duurzame materialen en energiezuinige installaties. Inmiddels hebben we geïnvesteerd in LED-verlichting en zonnepanelen. 

  • Papierreductie: We communiceren zoveel mogelijk digitaal om papiergebruik te beperken. 

  • Duurzame mobiliteit: We onderzoeken continu alternatieven om onze COâ‚‚-uitstoot te verminderen. 

​

Voor het meten en verbeteren van onze prestaties gebruiken we de COâ‚‚-Prestatieladder. Hiermee brengen we onze COâ‚‚-voetafdruk in kaart, stellen we reductiedoelen en werken samen met partners om deze te realiseren. Meer informatie is te vinden op https://www.skao.nl.
 

​

Projecten & initiatieven

​

SD+P is sinds 2011 bedrijvenambassadeur voor Oxfam Novib om de maatschappelijke kant van ons bureau te tonen en bij te dragen aan de wereld om ons heen. Oxfam Novib zet zich in voor een wereld zonder armoede en met gelijke kansen voor iedereen. Net als wij, gaan zij uit van de kracht en mogelijkheden van mensen zelf.

SD+P is actief bezig met reductie van CO2-emissie. De CO2-Prestatieladder is een norm om CO2-bewust handelen te stimuleren in de eigen bedrijfsvoering en bij de uitvoering van projecten. Zo zorgen we voor actieve reductie van emissies door energiebesparing, efficiënt materiaalgebruik en inzet van duurzame energie. 

​

Bekijk ook ons COâ‚‚-prestatieladdercertificaat en onze emissie- en reductiedoelstellingen

Tankstation GroenGas: Deelname aan de werkgroep Duurzame Mobiliteit Haarlemmermeer-Bollenstreek om duurzame mobiliteit in de regio te stimuleren. 

bottom of page